Otvorenie našej oddychovej zóny v klube <<<

Zažili sme Autor:  streda, 22 február 2023 01:43 velkost pisma decrease font size increase font size

   Začiatkom februára sa naša Partia z DK zúčastnila na otvorení nových priestorov v Detskom klube. Počas tohto otvorenia nás poctili návštevou aj naši malí škôlkari. Priestory budú slúžiť na oddych, prípravu kávy, popíjanie nápojov a na mnoho spoločných rozhovorov. Bolo to veľmi milé stretnutie, na ktorom sme sa videli s pani učiteľkami. Aj oni sa s nami veľmi radi zabavili a zatancovali si na našej malej súkromnej diskotéke. Následne sme sa pohostili pri malom občerstvení, kde na nás čakal punč (alkoholický aj nealkoholický) a rôzne slané a sladké drobnosti.

 

Pani riaditeľka mala na začiatku stretnutia príhovor a následne sa poďakovala pracovníkom, ktorí sa podieľali na rekonštrukcii daného priestoru. Ten bol vyzdobený fotografiami z nášho predchádzajúceho fotenia na Hlavnej ulici v Košiciach. Fotky boli zachytené pred Štátnym divadlom a Dómom sv. Alžbety.

Tieto momentky naozaj oživili celý priestor danej miestnosti. Po pohostení sme sa trošku uvoľnili a zavrteli sa v rytme hudby. Medzitým sme podebatovali o rôznych témach, ktoré sa týkali našej spoločnej budúcnosti – hlavne našich spoločných cieľov. Dúfame, že tieto ciele naplníme a dotiahneme naše sny a túžby do šťastného konca. Spomínali sme napríklad túžby spojené s cestovaním, ktoré by sa mohli uskutočniť už tohto roku. Po tomto stretnutí sme všetci domov odchádzali s veľmi dobrým pocitom v srdci. Boli sme nadšení z našich pekných priestorov, ktoré voňali novotou. Tento pocit ma hreje do dnešného dňa.

Tohto stretnutia sa zúčastnila aj moja nová asistentka, ktorej sa páčil nový priestor aj celá naša organizácia. Bolo to jej prvé stretnutie, z ktorého si odniesla iba pozitívne dojmy. Stretla sa s mojimi kamarátmi a porozumela si s nimi. Verím, že sa spolu takto budeme vidieť čo najčastejšie.

 

 Martina Holentová

 

 

Zobrazene 251 x

Maťka Holentová je redaktorkou časopisu Klubčík vďaka Nadácii pre deti Slovenska už tretí rok. Žije s rodičmi a bratom v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Je však odhodlaná uchopiť svoj život do svojich rúk a intenzívne pracuje na svojom osamostatnení. Pomáha jej v tom osobná asistencia.

"Odborníci" ju v detstve odpisovali a chceli ju umiestniť do špeciálnej školy. Spolu s mamkou sa však nevzdali a bojovali. Dnes je už Martinka bakalárkou a pokračuje v štúdiu na univerzite.