Návšteva Dómu sv. Alžbety <<<

Hodnotenie:
(0 hlasov)

   Dňa 18. 1. sme sa vybrali do Dómu sv. Alžbety. V Dóme sme si popozerali rôzne miesta. Pani sprievodkyňa rozprávala príjemne a pútavo. Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie o tom, čo sa v Dóme sv. Alžbety nachádza. Na hlavnom oltári sú dve sväté Alžbety: sv. Alžbeta Uhorská a biblická sv. Alžbeta, matka Jána Krstiteľa. V strede stojí Panna Mária s Ježiškom.

   Dóm sv. Alžbety je zasvätený sv. Alžbete Uhorskej. Pani sprievodkyňa nám povedala niekoľko zaujímavostí z jej života. Žila na hrade, vydávala sa veľmi mladá, mala tri deti a zomrela ako 24 ročná. S láskou sa obetavo starala  o chudobných a chorých.

   Potom sme sa boli pozrieť na kryptu a videli sme hrobku Františka II. Rákocziho. Videli sme tam aj rôzne relikvie svätých, napríklad sv. Charbela, sv. Jána Pavla II. a sv. Ondreja. V Dóme sv. Alžbety sme videli aj relikvie blahoslavenej Anny Kolesárovej uložené pri bočnom oltári.

   Prehliadku sme ukončili výstupom po špeciálnych točitých schodoch. Po prehliadke sme sa vybrali na horúci nápoj. Bol to veľmi zaujímavý zážitok. Teším sa, že som sa toho mohla zúčastniť.

 

Peťka Fabišíková

 

Zobrazene 397 x Naposledy upravene autorom streda, 29 jún 2022 17:10