Ako som sa bola očkovať <<<

Zažili sme Autor:  utorok, 27 apríl 2021 09:39 velkost pisma decrease font size increase font size

Keďže je taká doba aká je, tak som sa rozhodla, že sa dám zaočkovať. Predtým, dokiaľ  nevymysleli očkovaciu vakcínu, som sa chodila občas testovať. Na očkovaní som bola 17.4. na ulici Ostrovského v budove strednej odbornej školy.  Pre vozičkárov bol zaistený prístup po rampe, no na parkovisku chýbalo označené miesto pre vozičkárov. Bolo tam veľa ľudí, ale nás pustili dnu SBSkári a ukázali nám, kde máme isť. Pri vchode bol stolík a pracovníci, ktorí sa nás pýtali, na kedy sme objednaní a ďalšie veci.

Museli sme sa premiestniť do druhej miestnosti, kde boli páskami označené rady a tam nás navigovali pracovníci, kam máme ísť. Tiež tam odo mňa pýtali občiansky preukaz a kartu poistenca. Bola som tam s mojím bratom. Musela som podpísať papier o tom, že ma zaočkujú. Pýtali sa ma na zdravotný stav, napr. či nemám epileptické záchvaty a podobné veci. Potom som šla do kabínky, kde mi pichli očkovaciu látku. Necítila som skoro nič, len akoby ma pichla včela.

Potom som musela počkať asi 15-20 minút, či sa neprejaví nejaká reakcia. Ja som sa po očkovaní cítila dobre, takže sme išli domov. Bola som prekvapená, pretože som dostala malé darčeky, odznak s textom „Som zaočkovaný“, pero aj nejaké noviny. Je super, že mám za sebou prvú dávku vakcíny. Na druhú pôjdem po nejakom čase. Som rada, že som zaočkovaná, pretože mám menšie riziko, že sa nakazím koronou.

Natália Bartová

Zobrazene 552 x