NÁŠ DETSKÝ KLUB DOKÁŽE AKTÍVNE FUNGOVAŤ AJ CEZ ZOOM <<<

Zažili sme Autor:  pondelok, 08 február 2021 13:57 velkost pisma decrease font size increase font size

Toto obdobie krízy nám bohužiaľ neumožňuje stretávať sa osobne v klube, no namiesto toho nám slúži naša skvelá aplikácia Zoom. S týmto nápadom prišiel náš sociálny pracovník Janko, aby sme mohli fungovať aktívne. Táto apka je úžasná vďaka tomu, že sa tam môžeme vidieť viacerí a to z pohodlia svojich domovov.

 

V prvej vlne pandémie pre nás táto aplikácia bola novinkou a museli sme si na ňu zvyknúť. Zo začiatku pre nás predstavovala španielsku dedinu. Nevedeli sme až tak dobre disponovať s jej funkciami a zapnutie niektorých vymožeností tejto aplikácie nám spočiatku robilo problém.

Ja osobne som mala problém s prezeraním chatu a prečítaním si ho. Nevedela som, kde sa chat nachádza, no postupne som na to prichádzala. Teraz som zvykla využívať aj ďalšie rozsiahlejšie funkcie, ktoré má táto aplikácia k dispozícii. Prišla som na veci, ktoré sa tam dajú zmeniť. Napríklad pozadie, kde ležím v tráve alebo lietanie vo vesmíre, či vloženie vlastnej fotky na pozadie, takže to vyzeralo ako moja dvojička J. Už som svoju partičku zopár krát takto obalamutila, čo bolo dosť vtipné.

Z týchto dní mám radosť, pretože sa k nám pripojil aj Marek, ktorý doteraz túto aplikáciu nevyužíval. Mali sme ho možnosť vidieť a aspoň takýto kontakt s ním nás potešil. Aj keď sa Marekovi niektoré technické veci nepodarili na prvýkrát, no sme radi za jeho prítomnosť s nami. Marek chodí zrejme na Zoom z mobilu, preto Janko túto aplikáciu zjednodušil, aby sa mu lepšie manipulovalo. Čo je super. A tak Marek môže byť na našich obľúbených aktivitách. Táto aplikácia nám umožňuje byť aj trochu nezávislým.

Naša obľúbená Zoomka (ako ju zvykneme volať) má aj skvelú vlastnosť, o ktorej sa možno málo hovorí. Sme v spojení aj s kamarátmi, ktorí patria do našej partie, ale nebývajú v tomto meste. Je to napríklad tak pri Tomášovi Hudákovi, ktorý býva v dedine Lubeník. On sa tiež veľmi rád pripája na naše aktivity, preto je to super možnosť ako byť s ním v užšom kontakte, aj keď je od nás niekoľko kilometrov vzdialený. Veľmi sa tomu všetci tešíme. Z tejto zázračnej aplikácie sme naozaj nadšení. Aj Vianočné stretnutie prebiehalo za takýchto podmienok, ktorých sme sa s Tomášom spoločne zúčastnili. Aj keď nám naša partia chýbala a nemohli sme nikoho objať, tak sme radi aj za takúto príležitosť. 

My doma sme si tiež urobili Zoom miestnosť, ktorú pravidelne využívame, každý z pohodlia svojej postele. Myslím, že táto aplikácia je ešte obľúbenejšia než Skype alebo Messenger. Aj tak dúfam, že sa čoskoro uvidíme naživo, pretože nič nenahradí ľudský kontakt.

Vaša Maťka Holentová

Zobrazene 490 x

Maťka Holentová je redaktorkou časopisu Klubčík vďaka Nadácii pre deti Slovenska už tretí rok. Žije s rodičmi a bratom v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Je však odhodlaná uchopiť svoj život do svojich rúk a intenzívne pracuje na svojom osamostatnení. Pomáha jej v tom osobná asistencia.

"Odborníci" ju v detstve odpisovali a chceli ju umiestniť do špeciálnej školy. Spolu s mamkou sa však nevzdali a bojovali. Dnes je už Martinka bakalárkou a pokračuje v štúdiu na univerzite.