Ako som sa bola druhý krát testovať <<<

Zažili sme Autor:  utorok, 26 január 2021 11:54 velkost pisma decrease font size increase font size

Keď som videla na internete, že je  taká novinka, že sa môžeš na testovanie registrovať online,  chcela som to vyskúšať.

Je potrebné ísť na stránku https://korona.kosice.sk/ . Najprv je potrebné zadať telefónne  číslo a zaškrtnúť/ potvrdiť, že nie som robot. Potom  príde  kód v sms, a potom sa môžem registrovať. Musím napísať svoje údaje: adresu, rodné číslo atď.. a odoslať to. Potom sa  môžem ísť testovať na hociktoré odberne miesto.

 Ja som bola u nás, v Krásnej. Keďže som na vozíku, nemusela som dlho čakať, zobrali ma hneď. A aký je to pocit? Je to ako škrabanie  špáradlom v nose. Bolo to nepríjemné, ale som to vydržala. Prvýkrát som bola na testy v novembri. Miestny úrad v Krásnej ma síce aj rampu, ale testovali ma vonku. Čakajúci ľudia boli rozdelení na dve skupiny A a B. Tých, ktorí boli zaregistrovaní, zobrali skôr. Boli dva samostatné vchody pre každú skupinu.

Na výsledok som, ak som chcela, musela čakať 15 minút, no prišiel mi aj do smsky. Vozíčkari sa vraj nemuseli dávať testovať. Ja som sa bola otestovať preto, že som chcela vyskúšať tento nový spôsob. Keby sa nedalo registrovať online, asi by som nešla, pretože tam býva veľa ľudí.

Natália Bartová

 

Zobrazene 550 x