Šťastie v nešťastí <<<

Náš pohľad na život. Práca na sebe. Autor:  Karolína Mozerová piatok, 29 máj 2020 13:38 velkost pisma decrease font size increase font size

Vo svete, aj u nás na Slovensku vládne už vyše dvoch mesiacov nezvaný hosť menom – Koronavírus. Všetkým nám radikálne zmenil život. Nakoľko na neho zatiaľ nevynašli vakcínu, museli sme prijať prísne bezpečnostné opatrenia pre ochranu zdravia nás všetkých.  Zatvorili sa školy a škôlky, pracoviská, kultúrne ustanovizne, reštauračné zariadenia, obchody, z lekárov sa stali hrdinovia súčasných dní. Zrazu sme sa ocitli v inom svete, ktorý sme si doteraz nedokázali, ani len predstaviť, nie ešte v ňom žiť. Koronavírus nám veľa vzal, na čo sme boli doteraz bežne zvyknutí, väčšina z nás teraz vidí všetko čierne, no skúsme sa spolu so mnou na súčasnú situáciu pozrieť, aj z tej pozitívnej stránky, čo nám tento vírus dáva ...?

      Rozvíja nám všetkým našu fantáziu, museli sme sa naučiť, a adaptovať na nové životné podmienky. Tak bežná vec, akou je v dnešnej dobe počítač s internetom sa zrazu stal neodmysliteľnou, a veľmi cennou súčasťou nášho každodenného života, bez ktorého by mnohí z nás nedokázali pracovať a vzdelávať sa. V televízií, ktorá je často krát plná násilia, začali viac myslieť na deti, mládež, a vysielať mnoho výchovnovzdelávacích programov, ktoré do istej miery nahrádzajú školské lavice. Máme možnosť sa porozprávať, a tráviť viac času so svojimi najbližšími. Povinné rúška, ktoré musíme nosiť pre ochranu nášho zdravia sme dokázali povýšiť na trendový módny doplnok J. Začali sme viac chodiť do prírody načerpávať z nej novú energiu, a len tak sa kochať jej krásou, no  čo je najdôležitejšie, a verím, že nevravím len za seba, začíname si viac uvedomovať a vážiť si, čo máme, a koho máme vedľa seba. Chápať, že to, čo bolo pre nás predtým samozrejmosťou, až tak samozrejmé celkom nie je. Verím, že v blízkej budúcnosti mobilný telefón nepovýšime nad osobným stretnutím s priateľmi, dokážeme sa navzájom oveľa viac chápať, a vážiť si prácu druhých, napríklad aj vo vzťahu učiteľ – rodič, ako aj vážiť si prácu našu. Dokážeme sa tešiť z maličkostí, a spoločne stráveného času. Taký kultúrny zážitok bude doslova zážitkom. Nebude to len jedna z možností, ak si zakúpime lístok. Všetko bude pre nás  zrazu vzácnejšie, a neobyčajné. 

      Verím, že spoločne tento boj nad koronavírusom vyhráme, no „vďaka“ nemu až to všetko jedného dňa pominie budeme v budúcnosti lepšími, silnejšími, a súdržnejšími ľuďmi, ktorí si dokážu  vážiť svoj život.

Karolína Mozerová

Zobrazene 538 x