Všetci spolu silnejší <<<

Nikdy nevieme, čo nás v živote postihne. Čo vieme naisto je, že, čo nás čaká, to nás neminie. V poslednom čase som mal zdravotné problémy, kvôli ktorým som mal obmedzenejšie možnosti. 

Smial som sa na tom, ale je to tak,  v poslednom období som bol viac doma ako v klube. Človek si musí poradiť, s rôznymi situáciami v živote. Pre mňa život znamená jednu veľkú školu. Volám to škola života, ktorá naučí človeka toho veľa a často to chce veľa trpezlivosti a odvahy. Preto sme tu, aby sme sa  tie skúšky  snažili prekonávať a nakoniec sme ich zvládli. Nehovorí sa len tak, že „čo nás nezabije to nás posilní“. 

Každý máme nejakú svoju predurčenú cestu v živote, ale každý z nás ju zvláda svojím spôsobom, podľa svojich možností a schopností.  Dnešná doba je veľmi uponáhľaná, a preto veľa ľudí stresuje. Ľudia chcú mať všetko a rýchlo. No, nedá sa dosiahnuť všetko hneď, ako sa hovorí „nič nám nepadne z neba“,  na všetkom treba usilovne pracovať. 

Každých 100 rokov nás postihne nejaká pandémia. Prečo je to tak? Nikto z nás to nevie. Či zem, sa potrebuje očistiť od špiny, či tú pandémiu nejako ľudia odštartujú, nevieme a nikdy sa to nedozvieme. Kto to tak chcel? Ľudia to tak chceli? Boh nás skúša aj týmto spôsobom, koľko toho vydržíme? Je to veľký otáznik, na ktorý odpoveď nevieme sami. V takýchto prípadoch sa ukazuje, kto koľko vydrží, nakoľko sme silní, aby sme to zdolali, a nakoľko je ľudstvo súdržné. Dokedy to bude trvať, nikto nevie. Môže to byť pol roka, môže to byť aj trištvrte roka, ale aj rok.

Nedávno bola zvolená nová vláda. Nepamätám si, či niektorá z vlád ktoré boli, by hneď čelili takej veľkej skúške, no pritom práve v takých situáciách sa ukáže, ako budú zvládať aj iné situácie po skončení pandémie. A čo my? Práve v týchto časoch sa ukazuje, ako s tým vieme bojovať, a akú veľkú úlohu hrá zodpovednosť v našom živote. Všetko zlé je na niečo dobré. Síce donedávna bola  táto situácia v skutku alarmujúca, no vydržíme to.

V týchto chvíľach by som povedal, že motto nášho ľudstva, je súdržnosť. Na koniec by som pridal,  jednu pekne vymyslenú skratku. Futbalový klub v Košiciach, ktorý vznikol pred dvoma rokmi spojením Barce a Vyšného Opátskeho sa volá FC Košice. Zaujímavosť je v tom, že už z predošlých košických futbalových klubov, sa zaužívala medzi fanúšikmi značka VSS. Samozrejme vieme každý, čo znamená značka VSS - Východoslovenské strojárne. Ale vo futbalovom preklade, fanúšikovia si to preložili po svojom. Značka VSS znamená, Všetci Spolu Silnejší.  Hlavne v tomto období to neplatí len na futbalový svet, ale platí to aj na celý svet a všetkých ľudí na našej Zemi. Lebo sme v tom všetci spolu.

Gregor Simon

Zobrazene 1095 x

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.