Internet ako dar <<<

Pre niektorých ľudí je internet zlozvykom. Človek je doma, nemá čo robiť, tak samozrejme sadne na internet a bezcieľne tam blúdi. Ale čo vtedy, keď vznikne taká situácia, kedy je internet ako dar? 

V tomto období sme všetci doma, ale vo viacerých oblastiach, ako aj v oblasti sociálnej práce,  sa dá pracovať z domu. Stále sledujem, že aj na rôznych stránkach ponúkajú prácu na doma. Samozrejme, sú to jednoduchšie činnosti,  nejaké práce na počítači, účtovníctvo sa dá robiť z domu, tiež triedenie a roznášanie letákov alebo výroba možno aj nejakých dekoračných predmetov alebo v dnešnej situácii šitie rúšok.

Súčasná situácia je podľa mňa niečo medzi dovolenkou a prácou. S tým rozdielom, že nemusíte chodiť do práce, ale ste v takzvanom režime Home Office, takže si tým aj čas ušetrí človek, napríklad, že nemusí dochádzať do práce.

Nikdy pred tým som sa nestretol s tým, že by ľudia, napríklad v oblasti sociálnych služieb, pracovali z domu. Treba sa vedieť  vynájsť, predsa len peniaze nepadajú z neba.  Aj keď v tomto období je to ťažké, ale v tomto prípade, by som povedal, že internet je ako dar. Všetko je zatvorené, či sú to sociálne služby alebo iné inštitúcie. Ale aj napriek tomu, vieme si nájsť cestu, ako ďalej fungovať, aj keď v tzv. skrátenom režime a bez toho, aby sme boli osobne v spoločnosti. Internet sa dá využívať aj ako komunikačný kanál s priateľmi a na prospešné aktivity. Dokedy to takto bude fungovať? Nikto nevie. Myslím si že aj po skončení tejto situácie, by sa to dalo občas využívať a bolo by to len v náš prospech.

Gregor Simon

Zobrazene 983 x

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.