Čo je skutočné šťastie ? <<<

Náš pohľad na život. Práca na sebe. Autor:  Karolína Mozerová piatok, 01 máj 2020 10:06 velkost pisma decrease font size increase font size

Odkedy existuje ľudstvo na Zemi, každý z nás sa túžobne snaží nájsť a dosiahnuť vo svojom živote šťastie. Kladieme si často krát otázku čo vlastne šťastie je? Nedá sa k nemu ani privoňať, nie je ani vecou, ktorá by sa dala nahmatať. Je to len chvíľkový pocit blaha alebo existuje aj dlhodobý variant tohto večne hľadaného pokladu?  Dovolila som si krátko zauvažovať na túto tému.      

Mnohí psychológovia sa snažia definovať šťastie a navrhujú odporúčania ako ho v živote dosiahnuť. V dnešnej dobe je to natoľko analyzovaná téma, že nám stačí zaloviť v internetovom prehliadači, a získame bohatú ponuku rôznych tipov ako šťastne žiť. Podľa môjho názoru, cesta k dosiahnutiu šťastia začína naším vnútorným nastavením mysle. Netreba sa zbytočne trápiť nad vecami, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Skúsme ich prijať za svoje, a vyťažiť maximum aj z toho zlého, čo sa nám v živote deje, pretože všetko v ňom má svoj zmysel, ktorý často krát objavíme až neskôr. Ak my budeme vo svojom vnútri v pohode a uzrozumení s hodnotami, ktoré do nás vštepovali od malička naši rodičia, dokážeme ich prezentovať navonok, bez ohľadu na meniace sa okolnosti s presvedčením, že sú tie správne, jednoducho zostaneme sami sebou budeme šťastní. Pre každého znamená byť šťastný niečo iné. Pre niekoho sú to možno peniaze alebo rôzne materiálne veci, ktoré sa dajú získať, no ten najkrajší spôsob ako byť šťastným je, ak rovnako tak učiníme šťastným druhého človeka. Iba vtedy dosiahneme skutočnú spokojnosť vo svojom živote a budeme ho pokladať za zmysluplný. A o to práve ide, šťastie je podľa mňa hľadanie vnútornej spokojnosti so svojim životom.

Ak budeme vidieť veci pozitívne, robiť čo nás teší a žiť tu viac pre druhých ako pre seba nájdeme to, čo toľko hľadáme, toľko skloňované šťastie.

 

Karolína Mozerová

Zdroj obrázku: https://fotky.sme.sk/fotka/409929/pre-stastie 

Zobrazene 119 x