Povzbudzujúce stretnutie pre lepšiu budúcnosť <<<

Milí čitatelia,

tentokrát by som chcela upriamiť pozornosť na povzbudzujúce stretnutie hnutia Za ľudí, ktoré sa konalo hneď začiatkom roka, 14. januára 2020. Už teraz musím povedať, že tento rok začal veľmi produktívne, pretože takéto stretnutia sú veľmi dôležité a majú veľký význam pre ľudí. Hlavne preto, aby sme sa podieľali na zmene svojej budúcnosti, pretože  sa blížia parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 29. februára 2020.

O tomto stretnutí sme sa všetci v Detskom klube dozvedeli od Majka, asi deň alebo dva dni predtým. Aj keď to bolo narýchlo, ja som osobne vedela, že chcem byť prítomná na tejto akcii, ktorá môže zmeniť aj moju budúcnosť. Síce to bolo veľmi narýchlo, ale na moje šťastie, som nemala nejaký iný dôležitý program na tento deň. Takže som sa tohto zasadnutia strany Za ľudí zúčastnila.

Dobrovoľne, slobodne a z vlastného rozhodnutia chcem pomôcť svojou troškou k lepšiemu kroku, aby to čo príde, padlo na úrodnú pôdu. Chcem vidieť nielen svoju budúcnosť, ale aj budúcnosť svojich známych, či už rodinných príslušníkov, priateľov alebo spolupracovníkov v lepšom svetle ako to bolo doteraz. Z tohto dôvodu som sa veľmi rada zúčastnila tejto akcie.

 

Tento deň začal klasicky, ako všetky moje predchádzajúce dni. Doobedu som si splnila svoje povinnosti a v kútiku duše som sa už pripravovala na poobedie. Do mesta som sa prichystala skôr, pretože som si potrebovala ešte vybaviť svoje súkromné záležitosti. Spoločnosť mi robila moja asistentka Maťka, Postupne sme sa presunuli k Historickej radnici, kde sa to všetko malo začať.Samozrejme, aj  moji priatelia z Detského klubu prišli na toto stretnutie. Prišla aj moja mamka, ktorá sa hlavne z vlastnej iniciatívy zaujíma o takúto problematiku. Všetci spolu sme si pred začiatkom stretnutia pochutili na dobrých bagetách, aby sme mali dostatok energie. Vrátili sme sa znova k Historickej radnici. Postupne sme si všímali ako prichádzajú jednotliví kandidáti zo strany Za ľudí. Marcelka, vďaka ktorej sme sa o tomto dozvedeli, sa k nám pripojila o pár chvíľ neskôr a pozvala v mene nás všetkých pani Janu Žitňanskú, ktorá sľúbila návštevu nášho zariadenia po voľbách. Jej slová prinášajú veľkú túžbu pomôcť druhým: „Pomáhať tým, ktorí to potrebujú a ochraňovať najslabších je to, čomu verím a čo učím aj svoje deti.“ aj takto prezentuje pani Jana Žitňanská svoj cieľ. Po voľbách sa na ňu už tešíme. Stretnutie s touto politickou stranou nám ukazuje skvelý tím dobrých, kvalitných a po ľudskej stránke chápajúcich ľudí, ktorí vedia správne povzbudiť občana našej republiky. Z tohto dôvodu naša organizácia chce nadviazať užšiu spoluprácu s týmto skvelým tímom politikov, ktorej predsedom je bývalý prezident, pán Andrej Kiska.

 

Vonku pred radnicou mala táto politická strana vlastný stánok, kde ponúkali čaj a menšie občerstvenie.

 

Majkov asistent Daniel a zároveň náš klubový zabávač, si pochutnal na všetkom, čo stánok ponúkal. Jeho očarujúci úsmev stál za všetko.

Pred hlavným meetingom, ktorý sa konal v Historickej radnici sme sa všetci zastavili ešte na dobrej káve, čaji alebo čokoláde (ako si dal náš Majko).
Ja s mamkou sme si dali teplý čaj,  aby nás zahrial v tomto chladnom období. Potom sme sa vybrali do sály, kde sa začal o 17:00 hlavný program schôdze. Všetci sme napäto počúvali, čo nám chceli zdeliť. Stretnutie  fotila naša sociálna pracovníčka Majka Dubecká, za čo jej v mene všetkých ďakujeme. Aspoň takto budeme mať milú spomienku na to, ako sme sa aktivizovali aj pri takejto udalosti.

 

 

Veľmi významnou osobou stretnutia  bola moderátorka, ktorá je dcérou Vladimíra Ledeckého, ktorý sa tiež zúčastnil tejto politickej debaty. Jej meno je Vladimíra Marcinková. Tiež zaujíma o politiku, preto jej moderovanie išlo veľmi dobre. Ako prvého vyspovedala pána Andreja Kisku, ktorý kladie vo svojom volebnom programe dôraz na spravodlivosť. 

 

 

 

Úžasná bola poslankyňa, ktorá kandiduje za túto stranu, Veronika Remišová. Tento rozhovor bol výborný v tom, že poslankyňa chcela povzbudiť občanov k tomu, aby tiež verili slovenským zložkám ako je polícia, či súdnictvo. Chce ukázať ľudom, aby sa v tomto štáte nebáli a dôverovali bezpečnostným opatreniam, ktoré sa neustále zdokonaľujú. Ďalšiu debatu viedla moderátorka s pani Janou Žitňanskou, s pánom Vladimírom Ledeckým, ktorý je dlhoročným starostom Spišského Hrhova a je známy úspešným integrovaním Rómov. Tento diskusný rozhovor pokračoval s pánom Šeligom, s pánom Antalom a s pánom Luciakom.


 

Rozoberali sa rôzne témy, ktoré trápia bežných ľudí a neminuli ich ani otázky z publika. Ešte na začiatku sa jednotlivé otázky spísali a neskôr na nich odpovedali. Ja osobne som rada, že som sa tohto stretnutia zúčastnila. V mojom bežnom živote je takáto akcia veľmi obohacujúca, pre môj osobný a profesionálny, či študijný rozvoj. Týmto môžem nazbierať rôzne teoretické a praktické skúsenosti, ktoré mi určite pomôžu v lepších zajtrajškoch. Rozhodnutie ísť voliť je u každého individuálne. No napriek tomu vyzývam ľudí, aby sa zapojili aj do takejto aktivity ako sú voľby. Ide predsa o nás všetkých.
Podľa môjho názoru je potrebné niečo urobiť a nielen čakať, čo by mohlo prísť. Urobme preto hlavne to, čo môžeme a pripojme sa k lepšej a krajšej budúcnosti, akú si hlavne my sami vytvoríme. Urobme to nielen pre seba, ale aj pre ďalšie generácie, ktorých sa to týka už teraz.

 

Z celého srdca ďakujem členom Partie z DK. No hlavné poďakovanie patrí mojej mamke, pretože bez nej by som nemohla prísť. Som veľmi rada, že aj takto sme mohli navzájom pocítiť spolupatričnosť a bojovnosť pre naše spoločné ciele.

Martinka Holentová

Zobrazene 548 x

Maťka Holentová je redaktorkou časopisu Klubčík vďaka Nadácii pre deti Slovenska už tretí rok. Žije s rodičmi a bratom v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Je však odhodlaná uchopiť svoj život do svojich rúk a intenzívne pracuje na svojom osamostatnení. Pomáha jej v tom osobná asistencia.

"Odborníci" ju v detstve odpisovali a chceli ju umiestniť do špeciálnej školy. Spolu s mamkou sa však nevzdali a bojovali. Dnes je už Martinka bakalárkou a pokračuje v štúdiu na univerzite.