Každoročné plesanie s OZ Usmej sa na mňa <<<

Zažili sme Autor:  utorok, 31 december 2019 14:42 velkost pisma decrease font size increase font size

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme sa zúčastnili každoročného plesu OZ Usmej sa na mňa. Konal sa opäť v sobotu, v spoločenských priestoroch internátov na Jedlíkovej ulici. Na tomto mieste už tretí rok po sebe. Myslím si, že je to ideálne prostredie, aj keď vchod nie je bezbarierový. Pre mňa osobne, to bol už piaty alebo šiesty ples. Pred tým sa uskutočnil tento ples v Krásnej a počas mojich školských čias, som sa ešte zúčastnil plesov v jedálni na Opátskom. Okrem týchto plesov, som sa zúčastnil na plese v Spoločenskom pavilóne.

Cestou tam aj späť, sa s nami v aute zviezli ešte dvaja plesajúci. Na začiatku plesu, ako každý rok, bola možnosť zakúpiť si lístky na tombolu. Tombola je o náhode. Niekto vyhral a niekto nie. Preto som nechal výber čísel na predávajúce organizátorky. Samozrejme nevyhral každý, aj keď tam bolo množstvo cien - asi 60. Ples sa začal o siedmej večer predstavením organizátorov zo združenia Usmej sa na mňa a následným prípitkom. Počas prípitku som pri našom stole navrhol, aj keď sme boli na zábave, aby sme si pripili na nášho dlhoročného priateľa a asistenta Romana, ktorý nás pred časom opustil.

Stretli sme sa na plese početná skupina z nášho klubu. Bolo na ňom aj plno iných známych z Opatského. Bola nás plná sála, ale všetci sme sa zmestili a ešte ostalo miesto aj na tancovanie. Po predstavení organizátorov a prípitku pokračoval ples vystúpeniami. Prvé bolo tanečné vystúpenie, ktoré odtancovala so svojim tanečným partnerom Majka, ktorú poznáme z Opátskeho aj nášho klubu. 

Po nich sa predstavili taekwondisti, na ktorého tréningy chodí aj jeden z klientov nášho klubu - náš kamarát Adam. On a jeho spolubojovníci sa pravidelne zúčastňujú na rôznych súťažiach na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem nich sa zúčastňujú na celosvetových súťažiach aj plavci zo združenia Usmej sa na mňa.

Po skončení programu začala tancovačka. Celý večer sme pretancovali, aj keď si myslím, že tento rok bolo cítiť, že nám hrá amatérska kapela. Na zábave to ale neubralo. Mne samému sa zdalo, že ples  ubehol veľmi rýchlo. Rýchlejšie ako minulé roky. Sám si to neviem vysvetliť prečo :) Možno to bolo tým, že zábava bola v plnom prúde. Oficiálny koniec plesu mal byť o druhej v noci. Okolo druhej sme sa aj vybrali domov, no niektorí ešte plesali ďalej (dokedy, to sa už pýtajte ich) :) Naša posádka tak ako prišla, tak aj odišla. 

Gregor Simon

Zobrazene 844 x

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.