Gregor : EĽRO v Kežmarku

Zažili sme Autor:  piatok, 16 august 2019 09:36 velkost pisma decrease font size increase font size

Jeden krásny deň sme sa vybrali na Európsky trh ľudového remesla do Kežmarku. EĽRO sa koná každoročne druhý júlový víkend. Na tomto podujatí sa zúčasťnujú nielen domáci, ale aj zahraniční hostia z partnerských miest mesta Kežmarok.  Boli pozvaní hostia z partnerských miest z iných štátov, ako napríklad z Poľských miest: Gliwice, Nový Targ alebo z Maďarského Hajdúszoboszló a českého Přibramu. Na začiatku moderátor vyzval zástupcov partnerských miest, aby prišli na pódium a pozdravili návštevníkov festivalu. Aj partnerské mestá mali na trhoch svoje stánky. Program otvorilo scénické dobíjanie hradnej brány.

Do Kežmarku, nejde priamy spoj z Košíc, prestupuje sa v Poprade. Vlak našťastie nemeškal, takže sme v Poprade ešte mali hodinku k dobru, kým pôjde vlak do Kežmarku. Náš skvelý Ľubko, ja ho nazývam náš klubový maskot, znova sa vyfarbil. Nebol by to on, keby niečo nezabudol. Ako sme vystúpili z vlaku, v tom momente si Ľubo spomenul, že si nechal vetrovku vo vlaku.  V tom chaose, nevedeli sme čo skôr. Najprv sa tam vybrala Marcelka , aby v rýchlosti hľadala vetrovku. Ako vystúpila, po nej nastúpil Ľubo. Vlak už pomaličky bol na odchode, keď Marcelka išla poprosiť železničiarov, aby trošku zdržali vlak, lebo je tam jeden z klientov. Hneď po tom, ako Ľubo vyskočil z vozňa, vlak odišiel, ale Ľubo to stihol a našiel svoju vetrovku. Keď chaos, tak hneď od začiatku no nie?

Kým sme čakali na vlak do Kežmarku, kde sme sa zišli početná skupinka, sme si sadli do blízkej reštaurácie na kávu. Po posedení v reštike a príjemnej prechádzke, sme sa vybrali na vlak do Kežmarku, ktorý nás už čakal.  Po asi pol hodinke sme dorazili na miesto, kde sme sa prešli zo stanice k miestu konania festivalu, ktorý nebol pešo ďaleko. Po krásnom úvodnom predstavení  sme sa popozerali po trhoch, čo tam majú. Každý si prišiel na svoje. Či to bolo jedlo, niečo na pitie, kultúrny program alebo stánky. Tých stánkov tam bolo veľmi veľa a krásne veci tam boli. Kežmarok je veľmi krásne mesto a som rád, že som sa dostal na EĽRO. Chcel som ísť už minulý rok, ale, ako sa vraví, nevydalo J.

V tom čase, keď sme mali ísť do Kežmarku, sme sa chystali na rodinnú dovolenku do Talianska. Vtedy mi to bolo ľúto, že nemôžem ísť s partiou, ale som sa tešil na dovolenku, ktorá bola pre mňa splneným snom. Po každom, keď mi trebalo ísť v Kežmarku na WC som skončil na policajnej stanici :). Rozhodovali sa, či si ma tam nechajú ako väzňa, alebo nie, aj keď neviem za čo. Stále som sa dostal vonku, lebo Daniel za mňa zaplatil výkupné. :D Ďakujem Dano, ty si teda bohatý :D. 

Samozrejme, to píšem len zo srandy. Na policajnej stanici mali dobre prístupné WC, ak si odmyslím tie štyri schody pri vstupe do budovy. Po krásnom dni, obohatený plný zážitkov a nákupov, :D sme sa vybrali na cestu domov. Výlet to bol fantastický, ktorý by som si rád zopakoval aj budúci rok. Oplatí sa to!

Gregor Simon

Zobrazene 952 x

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.