Vianočný primátorský punč <<<

Zažili sme Autor:  štvrtok, 10 január 2019 09:42 velkost pisma decrease font size increase font size

Tieto Vianoce sme sa (Partia z DK) mohli po prvýkrát zúčastniť na predávaní Primátorského punču. Pozvanie prišlo z Magistrátu mesta Košice a túto možnosť sme neodmietli. Aj keď sme z toho mali zo začiatku obavy. Musím však povedať, že iba zo začiatku, pretože naše obavy sa potom premenili na radosť. Hlavné obavy sme mali z toho, či sa s vozíkmi vojdeme do stánku. Našťastie sme vošli.

V predávaní punču sme sa vystriedali Gregor, Majko, Ľubko a ja. Každý z nás mal svoju dvojičku - pomocníka/asistenta. Ja som predávala primátorský punč ako prvá a vychutnávala som si to. Malo to svoje čaro a svoj neobyčajný vianočný zmysel, lebo tým sme pomohli nielen svojej organizácii (DKZPDaM), ale aj iným organizáciám: Arcidiecéznej charite Košice, Lige proti rakovine a Útulku pre psíkov v Košiciach. Výťažok z predaja primátorského punču sa tento rok delí práve medzi štyri spomenuté organizácie.

Ja osobne som veľmi šťastná, že som mohla trochou energie prispieť aj ja so svojou osobnou asistentkou. Táto forma pomoci podľa môjho názoru má tiež svoj význam a cítila som, že má svoj opodstatnený zmysel. Pri tejto aktivite som pocítila, že zmyslom Vianoc je pomoc druhým. Musíme sa predovšetkým snažiť mať srdcia otvorené pre všetkých okolo nás a pomáhať si navzájom, tak ako vieme a dokážeme. Dúfam, že výťažok z predaja pomôže všetkým tým, čo to budú potrebovať. Ešte netušíme aká je výsledná suma, ale myslím, že to nie je to najpodstatnejšie. Najdôležitejšie je, že ja a moji kamaráti, sme sa toho zúčastnili s plným nasadením, láskou a úsilím nezištne niekomu pomôcť. Keď som prišla večer domov, bola som síce veľmi unavená, ale šťastná, že sme mohli svojou prítomnosťou ľudí potešiť a povzbudiť. A hlavne pomôcť. Lebo to je podstatou Vianoc.

Martina Holentová

Zobrazene 545 x

Maťka Holentová je redaktorkou časopisu Klubčík vďaka Nadácii pre deti Slovenska už tretí rok. Žije s rodičmi a bratom v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Je však odhodlaná uchopiť svoj život do svojich rúk a intenzívne pracuje na svojom osamostatnení. Pomáha jej v tom osobná asistencia.

"Odborníci" ju v detstve odpisovali a chceli ju umiestniť do špeciálnej školy. Spolu s mamkou sa však nevzdali a bojovali. Dnes je už Martinka bakalárkou a pokračuje v štúdiu na univerzite.