Peťka Fabišiková

Stretnutie s pápežom

V kategorii - Zažili sme november 23 2021

Dňa 14. 9. 2021 som išla na Lokomotívu na stretnutie s pápežom. Šla som tam s rodičmi a rodinnou známou. Cestovali sme električkou. Dorazili sme o 13:30. Boli sme v sektore 3.  O 15:00 sa začala Hodina milosrdenstva. Spoločne sme sa modlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Na štadióne bolo veľké pódium, na ktorom prebiehal moderovaný program. Svätý Otec prišiel na papamobile v sprievode mnohých duchovných.

Úvodný príhovor mal arcibiskup Košickej arcidiecézy Bernard Bober. Potom nasledovali svedectvá mladých ľudí. Veľmi sa mi páčilo, ako Boh zmenil ich životy k lepšiemu. Potom mal príhovor Svätý Otec František. Na veľkoplošných obrazovkách sme videli slovenský preklad pápežovho príhovoru. Povzbudil nás, aby sme žili kresťanským životom a pomáhali blížnym.

Po odchode pápeža bol veľmi dobrý program. Vystúpili tam výborní speváci, napríklad  Sima Margušinová a Zbor sv. Cecílie. Keď sa začalo stmievať, odišli sme domov. Mala som z toho veľmi dobrý zážitok a bola som veľmi dojatá, že som sa mohla zúčastniť takej veľkej udalosti.

 Peťka Fabišíková


Dovolenka v Ždiari

V kategorii - Peťka Fabišiková január 30 2019

Naša dovolenka začala 12.júla 2018. S mojimi rodičmi, sestrou a dedkom sme odcestovali do krásnej podtatranskej dedinky Ždiar, ktorá je vzdialená len 3 kilometre od poľských hraníc. Boli sme ubytovaní v peknom penzióne, kde sme mali výhľad na pasúce sa ovečky. Vzduch bol svieži tatranský. Počasie nám celkom vyšlo, pochutnali sme si na typických goralských jedlách, navštívili rôzne pamiatky a zažili kopec srandy... jednoducho nám bolo super! :) Keďže sme boli ubytovaní v Ždiari, navštívili sme aj neďalekú Bachledovu dolinu, kde sme absolvovali prechádzku, užívali si čerstvý, svieži tatranský vzduch a pozorovali okolitú prírodu. Cieľom našej prechádzky bol Chodník korunami stromov, po ktorom sa prechádzali môj ocko a sestra. Zatiaľ, čo ocko a sestra boli na Chodníku korunami stromov, ja s mamkou a s dedkom sme ich s radosťou pozorovali a občerstvili sme sa.

Písal sa dátum 11. august 2018 a my sme sa opäť vybrali na dovolenku. Tento krát sme navštívili Oravu s našimi rodinnými známymi. Konkrétne sme boli ubytovaní v dedinke Habovka. A ako sa spieva v známej pesničke Na Orave dobre, na Orave zdravo, aj my sme sa na našom oravskom pobyte cítili veľmi dobre a zdravo. Navštívili sme niekoľko pekných miest a vôkol nás bola krásna príroda. Prvé miesto, ktoré sme navštívili v rámci nášho výletu bola malebná dedinka Klin. V tejto dedinke sa nachádza unikátne miesto - najvyššia socha Ježiša Krista na Slovensku. Bola skoro identická tej, ktorá sa nachádza v svetoznámom meste Rio de Janeiro. Z kopca, na ktorom sa nachádzala táto socha sme mali perfektný výhľad na samotnú obec Klin, mestečko Námestovo, vrchy Roháče a taktiež Oravskú priehradu. Pri soche Ježiša Krista sa nachádzala malá kaplnka, v ktorej sme sa pomodlili pri obraze mojej birmovnej patrónky sv. Faustíny. Taktiež sa v jej okolí nachádzali sochy pápeža sv. Jána Pavla II., blahoslavenej Zdenky Schelingovej a biskupa Jána Vojtašáka. Samozrejme, že som sa pri týchto vzácnostiach musela odfotiť.

Habovka, dedinka v ktorej sme boli ubytovaní počas našej dovolenky na Orave, sa nachádza neďaleko poľských hraníc. My sme túto výhodu využili a vybrali sa do Poľska! Na tajuplné miesto preplnené dobrodružstvom a zábavou, v ktorom vládne úsmev a radosť. Konkrétne do mesta Rabka - Zdroj do zábavného parku Rabkoland! Môj ocko so sestrou navštívili všetky rýchle a bláznivé kolotoče a ja som sa s mamkou pokojne prechádzala a navštívila Tajuplné sochy, Veselú farmu, Múzeum poľských zaujímavostí, kde bola socha obľúbeného Jána Pavla II., dom postavený naopak a taktiež sme sa so sestrou previezli na vláčiku. :)

Som veľmi rada, že som mohla navštíviť také zaujímavé miesta, a že som mohla stráviť pekný čas s mojou rodinou. Mám rada prázdniny a výlety, takže sa už veľmi teším na nasledujúce dobrodružstvá, či už s mojou rodinou alebo s mojou partiou z DK.

Peťka Fabišíková


Blahorečenie Anky Kolesárovej sa uskutočnilo 1.9.2018 na štadióne Lokomotívy v Košiciach. Išla som tam ráno električkou s rodičmi, sestrou a starým otcom. Ako prvé sme si pozreli stánky s darčekovými predmety s menom Anky, ružence, knihy... Potom sme sa presunuli na štadión, kde sa tisícky ľudí modlili sv. ruženec. Organizátori nám pustili aj krátku ukážku z pripravovaného filmu a potom nasledovala sv. omša s blahorečením a pekný duchovný program. Ten duchovný program obsahoval náboženské a kresťanské piesne. Piesne spievala Hanka Servická a známa speváčka Sima Martausová. Pri odchode som si kúpila na pamiatku životopisnú knihu o Anke a kľúčenku. S mamkou sme si knihu začali doma čítať. Doma sme ešte program dopozerali v televízii v živom vysielaní, keďže sme neostali do konca.

Z blahorečenia Anky Kolesárovej som mala príjemný zážitok a dobrý pocit. Videla som dokonca, ako nesú jej relikviu. Som rada, že som sa mohla zúčastniť takejto výnimočnej udalosti.

Peťka Fabišíková


Príjemná dovolenka

V kategorii - Peťka Fabišiková október 02 2017

Cez prázdniny som  bola  na viacerých výletoch. Najprv som bola s rodinou na Teplom vrchu.   

Tam sme sa boli kúpať. Boli sme tam dve noci a potom sme sa vrátili domov. Neskôr som bola s mamkou, ockom aj so sestrou a ich kamarátmi na dovolenke na Ilave. Boli sme ubytovaní na jednej chate. Chodili sme na výlety, napríklad sme boli na Trenčianskom hrade a potom sme navštívili Čachtický hrad.

Potom som sa spoločne s rodičmi aj so sestrou vybrala na výlet do Trenčianskych Teplíc. Ocko so sestrou sa rozhodli, že si zaplávajú v bazéne a my s mamkou sme sa dohodli, že si  dáme niečo dobré na pitie. Potom sme si dali spoločný obed. Keď sme sa dobre  naobedovali, zašli sme si kúpiť oplátky z Trenčianskych Teplíc. Keď sme sa vracali z Trenčianskych Teplíc, vrátili sme sa späť na Ilavu na chatu. Na chate na Ilave bolo super. Mali sme výbornú  atmosféru.      

Počas dovolenky sme šli aj na výlet do Čiech. Keď sme prišli do Čiech, zastavili sme sa v jednom super obchode. Potom sme sa išli najesť do  českej  pizzerie a potom sme  sa zastavili  na návšteve na Morave. Potom sme sa zastavili v českom Zlíne, kde sme cestou domou zašli do jedného obchodu.

V priebehu dovolenky sme sa zastavili na návšteve u príbuzných v Žiline. Stadiaľ sme sa vybrali do Poľska do malého mestečka Wadowice.

Vo Wadowiciach sme navštívili rôzne pamiatky, napríklad rodný dom sv. Jána Pavla II. Potom sme sa zastavili v Bazilike Obetovania najsvätejšej Panny Márie.

Stretli sme sa s rôznymi ľuďmi z rôznych štátov, napríklad Poľska, Ameriky, Čiech. Američania nás pozvali do wadowickej cukrárne, kde predtým chodil  sv. Ján  Pavol  II. ešte so spolužiakmi. Na konci výletu v Poľsku sme si urobili rôzne fotky. Všade sa mi páčilo. Mam veľa pekných zážitkov. Stálo to za to.

 Peťka Fabišíková

 


Bola som s rodičmi aj so sestrou na výlete v Nízkych Tatrách. Boli  sme  ubytovaní  na  jednej  chate.