Paľko Mrusko

Človek  v nemocnici si veľa vecí uvedomuje, hlavne to, aké je zdravie dôležité a nedá sa za žiadne peniaze kúpiť. Že zdravie je najdôležitejšie a ostatné veci sú nepodstatné. Je to síce klišé, ale je to pravda, keď sa hovorí, že ,,chorý má len jedno želanie”. A to nehovorím len o sebe - neľutujem sa!

Aspoň som stretol výborný kolektív sestričiek, doktorov a najlepšieho kamaráta na, ktorého sa dalo vždy spoľahnúť, len škoda, že sa už nemôžem s ním stretnúť (lebo zomrel). Bol ozaj kamarát,  na akého sa dalo spoľahnúť. Ale nebudem už smutný a po druhé neoplatí sa ľutovať, ale tešiť sa na budúcnosť, keď budem zdravý.  Nie je to tu síce ako doma, ale mám sa tu dobré,  pekné sestričky a doktorky. Ako sa hovorí La vida es una lucha - ,,život je boj “ a oplatí  sa bojovať.

Už som pomaličky pri cieli, už sa len doliečujem, aby všetko už natrvalo klapalo ako má. Prišiel som 8. februára na posledné doliečenie a bude to ok, zase bude všetko po starom, len možno budem mať iný odtieň vlasov. Dúfam, že som sa veľmi nezmenil. Som to ja, skrátka teraz sa tu cítim skoro ako v kúpeľoch. Neviem, kedy prídem domov, ale už to dám, pred cieľom to nevzdám, možno dostanem medajlu :).  Najviac chcem poďakovať sestričkám, doktorom, doktorkám, sanitárkam a všetkým, za nás pacientov, za ich vytrvalosť, schopnosť dať nám silu a nádej.      

Paľko Mrusko ( terajší pacient )


Aj tento rok pred Vianocami sme šli potešiť starkých do Zariadenia opatrovateľskej služby v mestskej časti Košice-Sever. Priniesli sme im malé darčeky vyrobené z lásky. K tomu sme im aj zaspievali  vianočné pesničky.  Starkí nás odmenili potleskom a úsmevom. Dostali sme aj malú sladkú  odmenu v podobe čokolády aj anjelika, aby nás ochraňoval.  Boli radi, že sme prišli a trošku im urobili krajšie Vianoce. My sme boli radi, že sme ich mohli potešiť a obdarovať síce malými, ale darčekmi zo srdca. Som rád, že vždy pred vianočnými sviatkami môžeme takto prispieť ku krajším Vianociam pre starších ľudí.

  Paľko Mrusko


Skoro na celom svete sa 8. marca oslavuje sviatok MDŽ. My sme si svoje mamky a babky  uctili doma. Chceli sme potešiť aj iných, a tak sme sa rozhodli navštíviť   Zariadenie  opatrovateľskej služby – Košice, Ťahanovské riadky, aby sme aj starším ľudom, ktorí tam bývajú, urobili radosť k sviatku. Pripravili  sme si pre nich pesničky aj básničky. Trošku sme sa posnažili a urobili sme pre nich aj malé darčeky. Veľmi sa potešili a niektorým vyhŕkli aj slzičky radosti.

Je to pekný pocit, keď môžeš urobiť radosť iným.  Som rád, že som aj ja mohol prispieť. Bol to pekne strávený deň, aj preto, že sme niekomu mohli urobiť radosť.

 

Pali Mrusko