Výlet do Bachledovej doliny <<<

Natálka Bartová Autor:  štvrtok, 17 marec 2022 12:47 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(0 hlasov)

Dňa 24. 9. 2021 sme išli do Ždiaru, kde sme boli ubytovaní. Po raňajkách sme sa vybrali do Bachledovej doliny. Najprv sme sa vyviezli lanovkou a potom sme sa išli prejsť. Dostali sme sa na Chodník korunami stromov. Chodník bol bezbariérový. Prešli sme celý chodník a na každom úseku boli nejaké symboly, ktoré niečo naznačovali. Na konci chodníka bola vyhliadková veža. Hore na vrchu veže bola sieť, ktorá vyzerala ako pavučina a dalo sa po nej chodiť.

Potom sme išli do reštiky, kde sme si dali dobrý obed. Išli sme aj do Poľska, do mesta Zakopané. Bolo tam malé trhovisko, kde trhovníci predávali drobnosti aj jedlo. Prešli sme sa aj po prvom poschodí, kde sme sa dostali výťahom. Cestou späť sme išli do Ždiaru, kde sme boli ubytovaní a mali sme večeru.

Po raňajkách sme sa zbalili a išli sme na Pieniny, kde sme sa plavili po Dunajci. Plavili sme sa hodinu a pol. V jednej plti nás bolo 22 a dvaja pltníci. Bolo nám dobre a veselo. Splavovali sme Dunajec a pltníci nám rozprávali zaujímavé historky. Hovorili nám o histórii Červeného Kláštora, splavovaní Dunajca, o mníškach atď. Plavili sme sa aj neďaleko miesta, kde sa takmer utopil reportér Jožo Kubáni.

Ďakujem za tento výlet môjmu bratovi.

 

Natália Bártová

Zobrazene 174 x Naposledy upravene autorom streda, 30 marec 2022 16:55