Môj jesenný výlet v Prahe <<<

Maťko Jaroš Autor:  utorok, 09 máj 2023 08:41 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

   V stovežatej Prahe som bol už viackrát. Tentokrát sme si urobili predlžený víkend a už vo   štvrtok sme cestovali k našim západným susedom. Išli sme tam všetci traja: ja, ocko a mamka. Cestovali sme našim autom, ktoré šoféroval ocko. V Prahe žije moja sestra Evka s rodinou, u ktorej sme bývali.

   Vo štvrtok sme oddychovali a plánovali, kam pôjdeme. Potom sme chodili na rôzne zaujímavé miesta. V piatok sme boli na výlete v Brdoch aj v Kinského záhrade. Doobeda sme navštívili Brdy (chránenú oblasť, pozn. red.) neďaleko Prahy. Nie je tam signál, takže mobilom sa nikam nedá dovolať, ale sú tam vyznačené turistické chodníky. My sme tam už boli a vedeli sme, kadiaľ máme ísť. Na prechádzke po okolí sa mi páčilo. Dokonca sme cestou našli aj huby. Poobede sme išli do Kinského záhrady. Videl som tam jazierko aj ihrisko. Kinského záhrada je krásna a vstup je zadarmo. Ak budete v Prahe, určite tam zájdite. Ten pohľad stojí za to.

   V sobotu sme boli na Petříne. Najprv sme sa tam viezli autobusom, potom sme šli metrom. Metro sa nachádza v podzemných tuneloch. Väčšina staníc je bezbariérová, takže jazda bola rýchla a pohodlná. Petřín je kopec nad Prahou, kam často chodievajú zaľúbenci a rodiny s deťmi. Prechádzka na Petříne je príjemná, lebo je tam pekná príroda. Počas našej prechádzky sme šli aj okolo Petřínskej rozhľadne a Bludiska.

   Potom sme si dali niečo pod zub. Keďže mám špeciálny jedálniček, mali sme so sebou jedlo z domu. Na potulkách po hlavom meste Česka som si však pochutnal aj na vegánskom koláčiku v reštaurácii s úžasným výhľadom na Žižkovskú televíznu vežu.

   V Prahe sme boli od štvrtka až do nedele. Bol to super výlet. Dúfam, že tam zase pôjdeme aj budúci rok v máji. Bol by to pekný narodeninový darček.

 

Maťko Jaroš

 

Zobrazene 529 x Naposledy upravene autorom pondelok, 29 máj 2023 23:02
Viac z kategorie: « Pobyt na ostrove Vir