Lucka Šošková 3

V ADELI Centre som bola po prvý krát. Na dlhej ceste autom do Piešťan ma sprevádzala moja mamka, bez ktorej by som to nezvládla. Pomáhala mi psychicky ale aj fyzicky. Veľmi som sa tam tešila. Oči mi žiarili šťastím, ale bola som aj napätá, lebo som ešte nevedela, čo ma bude čakať.

V cieli našej cesty ma hneď zaujalo veľmi pekné prostredie a príroda. Na každý deň som mala predpísané od 9h. rána rôzne procedúry, napr. kyslík, cvičenie, masáž, magnet, ohrev.... Mala som ich 2 týždne. Pracovníci, ktorí so mnou cvičili boli milí. Stále mali úsmev na tvári, keď sa o mňa starali a pozitívny prístup. To ma veľmi upokojovalo a cítila som sa tam ako doma. Bola som veľmi šťastná a spokojná.

Po obede som chodila s mamkou na prechádzku do mesta, alebo do lesa. Veľmi sme si to užívali. O 18h. bola večera, na izbe som si dala sprchu a relaxovali sme. Nevedela som sa dočkať ďalšieho rána a cvičení.

Keď sa mi pobyt krátil, bola som veľmi smutná. Vôbec sa mi nechcelo ísť domov. Aj som si troška poplakala. Na konci pobytu som od sestričiek získala zlatú medailu a diplom za to, že som bola usilovná. Domov som išla smutná, ale aj šťastná, že som prekonala svoje vlastné očakávania.

Som vďačná mamke za to, že so mnou bola v ADELI Centre, a čo pre mňa celý život robí. Tento zážitok som mala možnosť absolvovať aj vďaka môjmu staršiemu bratovi Marcelkovi, ktorý mi tento výlet zaplatil. Dostala som ho ako darček na Vianoce.

Nikdy na to nezabudnem a som za to veľmi vďačná mamke aj bratovi.

 

Lucka Šošková (pomoc pri formulovaní myšlienok Kristína Kocúrová)


Ako prospieva rehabilitácia Lucke

štvrtok, 03 november 2016 10:14 Autor:

Vďaka príjemnému a precíznemu celému tímu v  rehabilitačnom  zariadení DK Lucka začala s radosťou cvičiť. Pravidelne cvičí cviky,


Gaštanový panáčik

štvrtok, 29 október 2015 01:00 Autor:

Chceli by sme vám predstaviť Lucku. Naše zariadenie navštevuje intenzívne druhý rok.   Je to milé, veselé dievča, ktoré nás vždy obšťastní úsmevom. Je spoločenská, rada sa s každým porozpráva. Vďaka svojej osobnej asistentke Majke sa zúčastňuje na mnohých akciách, chodia spolu do mesta, na rôzne výstavy, podujatia, aj k nám do Denného centra.. Rada sa zapojí do všetkých činností, ktoré tu robíme, rada tvorí – maľuje, vystrihuje, modeluje, športuje a pomáha…