Marek Molnár

Na Slovensku bolo z dôvodu pandémie COVID-19 vyhlásené celoplošné testovanie. Nebol som ešte rozhodnutý, či sa chcem zúčastniť. Po rozhovore s Martinou som sa rozhodol, že sa dám otestovať. Aby som sa mohol stretávať s kolektívom v Detskom klube.

V sobotu, dňa 31.10.2020 sme sa stretli Maťom Jarošom a jeho rodičmi, mojou mamkou a Martinou pred školou na Postupimskej ulici, kde bolo jedno z testovacích miest. Na základe Martininej dohody s vicestarostom sme sa v sprievode vojakov a polície  dostali cez špeciálny vstup na testy. Policajti a vojaci nám počas celého testovania pomáhali.

Pri vstupe do telocvične sme si vydezinfikovali ruky a pristúpili k odberu. Po odbere, ktorý som úspešne zvládol, my zatlieskali zdravotníci. Potom sme sa presunuli do druhej časti budovy, kde sme čakali na výsledok. Všetci sme sa veľmi potešili, že sme mali negatívne výsledky. Z testovania som išiel s mamkou do cukrárne na oslavu, že sme negatívni, kúpiť zákusky.

Marek Molnár


Jedného dňa som sa dozvedel, že sa ide na pracovnú cestu do Bratislavy, tak som neváhal a pridal sa k ostatným. Cestovali sme vlakom. Cesta bola príjemná a vo vlaku bol aj jedálenský vozeň s občerstvením, kde sme si dali výbornú kávičku. Po príchode do Bratislavy sme sa išli ubytovať do  hotela Ibis. Keď sme sa ubytovali, išli sme do reštaurácie na výborný obed. Popoludní sme sa prešli do centra Bratislavy, kde bolo plno ľudí a príjemná atmosféra.

Večer sme chodili po meste a hrali sme nočnú hru, ktorá sa volala Stratený v obraze. Veľmi sa mi to páčilo. Potom sme prišli do hotela a keďže som bol veľmi unavený, zaspal som ako bábätko.

Ráno sme vstávali o pol siedmej, boli sme na raňajkách v hoteli a potom sme odchádzali na konferenciu.

Bola to konferencia s názvom Psychológia inkluzívnej školy, ktorá sa začala o deviatej hodine a končila o piatej popoludní. Hovorilo sa tam o začlenení žiakov so ZP medzi zdravých žiakov do bežných škôl. Bolo to veľmi zaujímavé. Potom nasledovala prestávka na kávičku, ovocie a koláčiky. Konferencia pokračovala ďalej, ešte sme mali niekoľko prestávok, o pol jednej bola polhodinová prestávka na obed. Poobede pokračovala konferencia ďalej. Vypočuli sme si zaujímavé príspevky a po nich sme mali možnosť klásť otázky. Konferencia sa pomaly blížila k záveru. Potom sme išli na autobus, ktorý nás odviezol k hotelu. Z hotela sme išli do pizzérie na večeru, kde som si dal výbornú pizzu a pitie. Potom sme išli na karaoke, kde som sa výborne zabavil, zaspieval som si a zatancoval. Tancoval som s Mery a s Marcelkou. Dobre som sa zabavil a odviazal. Potom Marcelka a Mery odišli, ja som ešte zostal s Ľubkou a Ľubom a ďalej sme sa zabávali.

Na druhý deň po raňajkách sme navštívili Paneurópsku súkromnú pedagogickú základnú školu a sociálnu akadémiu. Boli sme v jednej triede, kde nám pani profesorka Eva Gajdošová rozprávala o ich škole a o začleňovaní konkrétnych žiakov so ZP do tried. Sprevádzala nás po triedach a videli sme, ako sa žiaci učia. Bol to pre mňa príjemný zážitok.

Potom sme išli na spoločný obed do reštaurácie, dobre sme sa najedli. Ešte sme sa poprechádzali po meste. Potom sme pomaličky išli na vlak, ktorým sme o štvrť na tri cestovali do Košíc. Vo vlaku bola príjemná atmosféra, no bolo mi veľmi ľúto, že už musíme ísť domov. Som rád, že som sa mohol zúčastniť pracovnej cesty do Bratislavy a nikdy na túto cestu nezabudnem. Som veľmi rád, že som bol s kamarátmi v Bratislave a chcel by som sa tam ešte niekedy vrátiť.

Marek Molnár


Výlet do ZOO

V kategorii - Marek Molnár október 31 2017

V sobotu 19.08.2017 sme boli s mamkou v Zoologickej záhrade  pri Košiciach v Kavečanoch. Pri vstupe nás privítali opice, ktoré napriek veľkej horúčave viseli na plote:). Bolo to naozaj smiešne. Pri pokračovaní našej pešej túry po ZOO sme natrafili na vtáky. Boli rôzne. Odlišovali sa farbou, veľkosťou a zvukmi. Zaujímavé boli vtáky plameniaky. Boli krásne farebné. Samozrejme, že sme si dali aj prestávku a dobre sme sa najedli (zemiakové placky, ktoré výborne rozvoniavali) a načerpali sily ísť ďalej, keďže ZOO je obrovská :). Potom sme videli tučniaky a tigre, ktoré sa schovávali pred horúčavou vo svojom prístreší. Najviac zo všetkého ma očaril medveď. Od detstva sa mi toto zviera páči, a tak som rád, že som ho mohol vidieť naživo. Som rád, že som sa vybral na tento výlet do ZOO.  Ďakujem všetkým zvieratám, ktoré sa nám napriek veľkému teplu ukázali. Odporúčam návštevu všetkým :).

 

 

Marek  Molnár


Dňa 29.8.2017 sme sa s mamkou, jej kolegom a manželkou vybrali na výlet do Bardejovských kúpeľov. Cestovali sme autom a cesta nám trvala asi hodinku. Po príchode do kúpeľov sme sa zastavili v cukrárni na kávičku, aby sme sa trochu osviežili a prebraliJ. Potom sme sa zvítali s našimi starými známymi. Peťo a Martina sú manželia, ktorí pracujú  na recepcii v penzióne Sen. Pred rokmi sme sa skamarátili a odvtedy k nim veľmi rád zavítam. Keďže bol príjemný deň, zašli sme si najprv na vychádzku do lesa. Nadýchali sme sa čerstvého vzduchu. Cestou sme natrafili na zaujímavú lavičku, ktorá sa volala “Lavička priateľstva“ J. Za ňou stáli nádherné vyrezávané sochy z dreva, ktoré sa mi veľmi páčili.J Zastavili sme sa na Kolonáde, kde sme ochutnali čerstvú liečivú vodu. Bolo tam viac liečivých prameňov, ktoré mali svoje názvy. Napríklad: lekársky prameň, prameň Klára,  prameň Alžbetka atď. Na  Kolonáde boli aj nákupné stánky s oblečením. Teta si kúpila pekný modrý sveter. Nezabudli sme ani na kúpeľné oblátky pre našich blízkych ako darček. Bol čas obeda a tak sme si vybrali reštauráciu, kde sme sa išli naobedovať. Ja som si dal bryndzové halušky a kofoluJ. Dobre najedení sme pokračovali prechádzkou po námestí, kde hrala živá hudba. Hudobníci boli veľmi pekne sviatočne oblečení. Bolo tam dosť divákov a aj okoloidúci sa zastavovali a započúvali sa do príjemnej hudby. Zároveň si aj oddýchli. Čakala nás ešte cesta domov. Z kúpeľov sme odchádzali okolo 16.00 hod. Odniesol som si kopu pekných zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Mesto Bardejov ako aj Bardejovské kúpele, sú mi srdcu veľmi blízke. Navštevujem ich do roka aj trikrát.Preto sa tam vždy rád vrátim. Všetkým ľuďom môžem iba doporučit, aby navštívili Bardejovské kúpele J