Moja malá neterka Sofinka <<<

Marek Molnár Autor:  streda, 08 marec 2023 03:09 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

   Sofinka sa narodila 16. 9. 2022 v Košiciach. Stal som sa tak hrdým trojnásobným strýkom. Bol som veľmi šťastný. Nevedel som sa dočkať, kedy ju uvidím. Prvýkrát som ju videl, keď ju sestra so svojím priateľom priniesla k mojej mamke. Sofinka mala vtedy len týždeň. Bola úplne maličká a rozkošná. Mala drobné rúčky a nôžky, tmavé vlásky, modré očká a bucľaté líčka. Vyzerala ako malý anjelik. Veľmi sa mi páčila. Keď som ju zbadal, bol som najšťastnejší človek na svete. Tešil som sa, že máme v rodine také krásne bábätko.  Pohladkal som ju po rúčke a po hlávke. Keď plakala, zabával som ju. Hrkal som na hrkálke a ukazoval som jej malého plyšového medvedíka. Upokojila sa a pozrela sa na mňa.

   Nedržal som ju síce na rukách, ale mamka hovorila, že je veľmi ťažká. Som rád, že jej chutí papať. Už má štyri mesiace. Často papá nastrúhanú mrkvu a banán. Jej rodičia ju pri tom odfotili a mamka mi ukázala fotky. Moja neterka sa rada kúpe a čľapká vo vaničke. Keď sa Sofinka kúpe, voda je nielen vo vaničke, ale aj všade naokolo. Pláva nielen Sofinka, ale aj celá kúpeľňa, a to sa na začiatku vody bála. 

   So Sofinkou sme sa videli už viackrát. Bol som aj na návšteve u sestry doma v Ličartovciach. Sofinka už začína rozoznávať ľudí. Pozná svojich rodičov, babku aj strýka. Postupne sa s ňou budem hrávať častejšie. Rád ju naučím nové veci. Budem sa jej trpezlivo venovať. Keď začne chodiť a bude chcieť skúmať svet, zoberiem ju na prechádzku, na zmrzlinu alebo na kúpalisko. A keď vyrastie, možno spolu budeme hrať aj bowling.  Som zvedavý, kto z nás bude lepší. Neviem sa dočkať, kedy jej ukážem všetko pekné, čo tento svet ponúka. 

 

Marek Molnár

 

Zobrazene 522 x Naposledy upravene autorom streda, 08 marec 2023 15:02