Ako sme plesali na plese <<<

Marek Molnár Autor:  štvrtok, 15 december 2022 00:11 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

      Na môj prvý ples som sa poctivo pripravil. Mamka mi kúpila peknú novú košeľu. Dôkladne som sa oholil dohladka, navoňal som sa kolínskou vodou po holení, umyl a učesal som si vlasy. Už týždeň pred plesom som bol aj u holiča. Nevedel som sa dočkať tej vytúženej októbrovej soboty.

    Asi okolo pol siedmej večer som čakal na Majka a Janka pred Detským klubom, ako sme sa dohodli. Janko nás odviezol autom priamo na Jedlíkovu. Zaparkovali sme pred budovou, kde sa konal ples. Prišli sme včas, takže sme sa nemuseli naháňať. Keď sme vošli dnu, na ples sa už pomaly schádzala spoločnosť.

   Hneď pri vstupe ma očarili pekne oblečené dievčatá a dámy, ktoré mali veľmi pekné šaty. Potom sme sa pomaly premiestnili do sály, kde sa onedlho rozprúdila plesová zábava. Najprv  sme sa usadili, sedeli sme blízko seba pri troch veľkých okrúhlych stoloch. Na stole boli kvety a uprostred stáli strieborné svietniky s horiacimi sviečkami. Sedel som vedľa Maja a Janka. Pri našom stole boli aj Lucka so svojou osobnou asistentkou Martou, Adam, Ľubo, Leo, Lea a Peťka S. 

   Po uvítacom príhovore nám dvaja mladí tanečníci predviedli ukážkový valčík, ktorý sa mi veľmi páčil. Týmto tancom otvorili plesový večer. Potom sme si pripili šampanským. Pili sme zo sklenených pohárov na dlhej stopke. Nasledovala bohatá hostina. Začali sme chutným predjedlom, po ktorom nás pozvali na parket. Do tanca nám hrala kapela Play. Súčasťou programu bolo aj spevácke vystúpenie slovenskej imitátorky Tiny Turner.

   Po tanci prišlo na rad hlavné jedlo, česká klasika vepřo knedlo zelo. O niečo neskôr sme mali aj zákusok a kávu na posilnenie. Pravidelne sme tancovali, aby nám dobre vytrávilo. Ako pravý gavalier som vytancoval všetky prítomné dievčatá z nášho klubu: obe Peťky (Peťku S. a Peťku F.), Martu s Luckou aj Leu. Všetci sme sa výborne zabávali. Veľmi rád tancujem, takže som bol vo svojom živle. Cítil som sa ako parketový medveď. Vzdialený príbuzný parketového leva. 

   O pol desiatej sme všetci napäto čakali, lebo sa začali losovať čísla v tombole. Každý z nás mal na stole pripravený lístok so svojím číslom. Ceny boli rôzne a naša partia, hlavne Majo, toho veľa povyhrávala. Síce som nič nevyhral, ale som rád, že som sa zúčastnil.

   Z bohatých švédskych stolov sme si mohli vybrať o polnoci. Na (ďalšiu) večeru som si dal bryndzové pirohy so smotanou, ktoré som hneď bežal vytancovať. ☺ 

   Väčšinu času som strávil na parkete vo víre tanca. Z plesu som odišiel až pred jednou ráno. Bol som „rozkekešený“ a plný energie. Prežil som krásny večer vo výbornej spoločnosti. Môj prvý ples bol nezabudnuteľný. Verím, že o rok sa všetci opäť stretneme na tanečnom parkete.

 

Marek Molnár

 

 

 

Zobrazene 427 x Naposledy upravene autorom štvrtok, 15 december 2022 01:01