Týždňová dovolenka v Bardejovských kúpeľoch.

Marek Molnár Autor:  Marek Molnár streda, 04 september 2019 08:30 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(0 hlasov)

Jedného dňa mi dobrý kamarát zavolal, či by som nešiel s ním do Bardejovských kúpeľov. Tak som súhlasil, pretože je to podľa mňa najkrajšie miesto na svete. Niekedy tam idem aj 4 – krát do roka, možno aj viac krát, ani presne neviem. Zavolal našej dobrej kamarátke Martine, ktorá nám poskytla ubytovanie. Cestovali sme autobusom asi dve hodiny. Keď sme vystúpili, počasie bolo príjemné. Martina nás hneď ubytovala v penzióne Sen. Potom sme sa vybrali na obed do neďalekej reštaurácie U Poljaka, kde ma už dobre poznajú a keď ma vidia, s radosťou ma vítajú. Dal som si vyprážaný syr, moje obľúbené jedlo. Po obede sme si posedeli pri fajnej kávičke. Kamarát si dal aj pivo, ja pivo nemám rád. Išli sme sa prejsť na neďaleké kúpalisko, kde sme sa neskôr boli aj okúpať. Voda bola príjemná, 29°C. V pondelok som si objednal liečebné procedúry na celý týždeň. Najobľúbenejšia je pre mňa hydromasáž, mám rád aj minerálny kúpeľ, perličkový kúpeľ, masáž aj škótske streky, fínsku saunu, whirlpool – čo je vírivka s teplou vodou. Keď som prišiel na procedúry, sestričky ma s radosťou privítali, lebo ma poznajú už aj po mene. Počas dňa som si užíval procedúry. Večer okolo šiestej sme sa chodili navečerať, väčšinou sme šli do nejakej reštaurácie na pizzu, pirohy alebo hocičo iné. Raz som platil za jedlo ja a raz kamarát, takto sme sa vždy striedali.

Boli sme si viac krát zahrať aj bowling. Strašne rád hrám bowling, v Košiciach chodím často a tak som si to nemohol nechať ujsť ani tu v Bardejove.

Boli sme sa pozrieť aj v hoteli Ozón, kde bola výborná tanečná zábava so živou hudbou.  Chvíľku sme  popozerali na spevákov a tanečníkov.

V piatok, sobotu a nedeľu tam prebiehali Kúpeľné dni. Bolo tam veľa stánkov, jedla, oblečenia a všeličoho možného. Chutné opekané klobásy, mäso... Kúpil som si ale iba jeden turecký med, lebo obed sme už mali objednaný U Poljaka.

Okrem kúpaliska sme si zaplávali aj vo veľkom bazéne vo wellness centre v Ozóne. Veľa sme sa prechádzali v pekných parkoch a užívali sme si letné počasie. Zašli sme aj do cukrárne na zmrzlinu.

V Kolonáde sme si popozerali suveníry. Magnetky som domov ani nekupoval, máme ich už asi desať. Mamke som priniesol tradičné kúpeľné oblátky, má najradšej višňové a citrónové. Kúpil som aj pero s menom pre mamku aj pre sestru. A mojej najobľúbenejšej doktorke Helenke som doniesol magnetku.

Pomaličky sa nám to krátilo a prichádzala nedeľa. Bol som veľmi smutný, lebo bolo treba ísť domov. Ale zároveň som sa aj veľmi tešil, že sa tam ešte cez tieto letné prázdniny  vrátim.

Marek Molnár

 

Zobrazene 746 x Naposledy upravene autorom streda, 04 september 2019 08:57