Lukáš Tury 4

Olomouc a Viedeň

streda, 04 november 2015 01:00 Autor:

Olomouc a Viedeň

(opäť som cestoval a spoznával svet....)

Po dlhšej pauze som mal opäť príležitosť niekam vycestovať. Bol som totiž pozvaný mojím kamarátom do Čiech, konkrétne do mesta Olomouc. Keďže kamarát tam momentálne študuje na Erazme (Erazmus – program mobility – vzdelávanie v inej krajine pre študentov VŠ) a za chvíľku mu tam pobyt končí, chcel aby sme ešte s jedným kamarátom pricestovali a pozreli si toto mesto. No nielen Olomouc bol na pláne, dohodli sme sa totiž, že na druhý deň vycestujeme do Viedne.


BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA V KOŠICIACH

streda, 07 október 2015 02:00 Autor:

   Bariéry – tak často spomínané slovo medzi ľuďmi so zdravotným postihnutím.  Stretávame sa s nimi každý deň a sú pre nás často veľkou prekážkou. Čo robiť, ako to riešiť, aby sme smerovali k postupnému odstraňovaniu týchto prekážok? Jednou z možností je aj poskytovanie bezbariérovej dopravy, nielen mestskej, ale aj medzimestskej či diaľkovej. V tomto článku sa skúsim zamyslieť nad dopravou v našom meste.


Môj super výlet

streda, 30 september 2015 02:00 Autor:

 Začiatkom tohto roka sme sa s kamarátmi rozhodli, že si spravíme výlet niekde do zahraničia. Rozmýšľali sme, kam by sme mohli ísť, a keďže kamarát študuje dočasne  v Nemecku, padla voľba na Berlín. Pozisťovali sme si spoje, kúpili mapy a išlo sa. Z Košíc sme vyrazili vo štvrtok 22. januára v noci vlakom do Prahy. Mali sme na výber viacero vlakov, no rozhodli sme sa pre súkromného dopravcu Leo Expres, ktorý začal jazdiť na našich tratiach len nedávno. Cestovalo sa výborne, vlak bol moderný, čistý a rýchly. Pokecali sme si, a aj sme si pospali. V Prahe sme boli ráno o ôsmej.


Rušňoparáda

streda, 30 september 2015 02:00 Autor:

Rušňoparáda 2015

V Košiciach sa každoročne organizujú rôzne zaujímavé akcie. Jedna z nich má názov Rušňoparáda. Ide o výstavu vlakov, lokomotív, či už starších alebo aj novších. Je to celkom zaujímavá akcia a ja ako správny fanúšik dopravy tam nesmiem samozrejme chýbať. Tak som sa vybral aj tohto roka do depa a nebol som sám – mal som so sebou moju dobru kamarátku Peťku. Keďže vlaky sú naša spoločná téma mali sme si čo povedať a bolo tam aj na čo pozerať. Pozreli sme si novšie aj staršie vlaky zvnútra aj zvonku, posedeli sme si v nich a rozprávali sa o nich.