Priority mladého človeka <<<

Matúš Knap Autor:  streda, 06 apríl 2022 09:38 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

     Častokrát je mladý človek zahľadený do seba, trápi ho, že čo pekné si oblečie, čo je teraz in, čo práve teraz letí, aká hudba je populárna, koľko lajkov má na sociálnych sieťach, na instagrame alebo na twitteri, ale to ho nespraví šťastným človekom. Ono je to všetko dobré, nie je na tom nič zlé, ale všetkého veľa škodí.

     Sociálne siete môžu byť veľmi nápomocné, ale niekedy nás dokážu aj oberať o sociálny kontakt, ktorý je to najcennejšie v živote. Boli sme stvorení pre sociálne kontakty. Sociálne siete nás dokážu spájať s ľuďmi, s ktorými nemáme možnosť sa stretnúť osobne, napríklad kvôli vzdialenosti, ale zároveň nás dokážu aj oddeliť od ľudí, ktorých máme pri sebe.

     Priority sú celkom iné, ako si predstavujú mladí ľudia, ktorí iba teraz objavujú svoju identitu a hľadajú sa. Nájsť si čas na toho druhého, pomôcť niekomu a tým spraviť radosť aj sebe, tešiť sa z maličkostí, objavovať a skúšať nové veci, snažiť sa pochopiť a prijať jeden druhého. Toto chýba dnešnému svetu, no toto sú skutočné priority a pravé šťastie.      

     Nesprávne cestičky môžu viesť mladého človeka na nie veľmi dobré miesta, a preto si musíme dávať pozor na to, kam vedú naše kroky. Je veľmi dôležité nájsť si ľudí, ktorým môžeme dôverovať a dávajú nám motiváciu. Každý potrebuje motiváciu, aby mal silu zmeniť smer svojho života, lebo bez toho sa bude cítiť prázdny. Tak isto je veľmi dôležité, akých ľudí si nechávame pri sebe a akí ľudia nám vyhovujú. Človek, ktorý sadne jednému, nemusí sadnúť tomu druhému. Každý potrebuje vo svojom živote niečo iné.

     Najhoršie je, keď človek ostane úplne sám a nemá nikoho, s kým sa môže porozprávať, lebo takto sa točí v jednom kruhu a stráca motiváciu, nevidí zmysel života a zabúda na priority. Každý by mal vidieť svoje pozitívne stránky, mať niečo, čo ho napĺňa, a nájsť svoje poslanie, lebo každý tu je pre niečo a nikto by sa nemal cítiť neužitočný a nepotrebný. Všetci sme rovnako dôležití a musíme si pomáhať navzájom, lebo bez toho sa nikam nepohneme.

     Preto potrebujeme jeden druhého. Aby sme spoločne našli šťastie na tomto svete. Buďme nápomocní jeden druhému, lebo iba takto dokážeme trošku zlepšiť bytie na tomto svete.

 

Matúš Knap s pomocou asistenta Dalibora

Zobrazene 129 x Naposledy upravene autorom štvrtok, 07 apríl 2022 14:15
Matúš Knap

Matúš Knap je klientom Detského klubu ZPDaM a zároveň jedným z troch redaktorov časopisu Klubčík, ktorí majú vďaka Nadácii pre deti Slovenska možnosť vykonávať redaktorskú činnosť na dohodu o vykonaní práce. Pre Matúša je to prvá pracovná skúsenosť a túto prácu vykonáva už od roku 2014.

Matúš žije s rodičmi a súrodencami v mestskej časti Košice - Krásna.

Témy, ktoré ho najviac zaujímajú a o ktorých píše sú hlavne osobná asistencia, mapovanie bariér, priateľstvo a život s postihnutím v spoločnosti.