Ľubka Benkovská 8

 Konferencia o pracovnej a sociálnej integrácii mladých ľudí so ZP sa konala v bratislavskom hoteli Radisson Blu Carlton. V rámci druhého panela s názvom Pracovná a sociálna integrácia ľudí so zdravotným znevýhodnením v Nórsku, na Slovensku a v EÚ legislatíve vystúpili panelisti  Kurt Rune Saltnes, K. G. Gjerdahl za nadáciu SIGNO z Nórska, V. Matej a M. Machajdíková z nadácie SOCIA,


Konferencia v Bratislave

pondelok, 07 december 2015 01:00 Autor:

V posledných dňoch novembrových sme sa vybrali do Bratislavy. No nielen tak, na nejaký výlet, či obhliadku vianočných trhov. Išli sme opäť, ako jedna Partia, na konferenciu s názvom Pracovná a sociálna integrácia mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením. Za našu organizáciu sme išli 11 Majka, Ja, Marcelka, Ľubko, Paľko, Miško, Deniska, Matúš, Janko, Kristínka, Števka.


Múzeum letectva Košice

štvrtok, 08 október 2015 02:00 Autor:

Začiatkom septembra som sa vybrala do Múzea letectva. Múzeum sa nachádza v areáli letiska Košice od roku 2002. Je to dosť rozľahlý objekt, keďže sú v ňom umiestnené exponáty dosť veľkých rozmerov.


Noc múzeí a galérií

štvrtok, 08 október 2015 02:00 Autor:

Múzeá sú dôležitou zložkou pri kultúrnej výmene, obohacovaní kultúr a vývoji vzájomného porozumenia, spolupráce a mieru medzi ľuďmi.“

(Etický kódex múzeí ICOM)

Košice sa už piaty raz pripojili k stovkám miest na celom svete so svojimi bohatými múzeami, galériami, či kultúrnymi centrami. Košická noc múzeí a galérií sa tento rok niesla v jednotnej téme približovania života v rôznych historických obdobiach rozvoja mesta.


Opel handy cyklo maratón 2014

štvrtok, 08 október 2015 02:00 Autor:

Dňa 1.8.2014 sa Detský klub zapojil do zaujímavého športového podujatia a to do Opel handy cyklo maratónu 2014. Detský klub sa pre tento deň stal prejazdovým bodom  2222 km dlhého a 111 hodín trvajúceho cyklomaratónu, ktorého sa zúčastnilo 29 tímov z Českej republiky a 1 tím zo Slovenskej republiky. Jednotlivé tímy mali dvoj, štvor, šesť alebo osemčlennú posádku, ktorá sa skladala zo zdravých aj hendikepovaných športovcov. 


Pes - najlepší priateľ človeka

štvrtok, 08 október 2015 02:00 Autor:

Pes – najlepší  priateľ človeka

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Vieme však, prečo je to tak? Ako došlo k tomu, že sa z divého vlka vykľula bytosť, ktorá vie stále potešiť, pomôcť, vyčarovať svojím správaním úsmev nielen na detskej tvári?


Mgr. Ľubica Benkovská

štvrtok, 01 október 2015 02:00 Autor:

1. Predstavte sa v skratke...

Moje meno je Ľubica Benkovská, mám 30 rokov som  z Košíc. Už odmalička som mala túžbu  pomáhať ľuďom, hlavne ľuďom, ktorí boli iní, slabší, či terčom výsmechu...
Na strednej škole som sa začala zaujímať o štúdium psychológie, ktorá sa vtedy dala študovať len v Prešove, a kde sa robili prijímacie pohovory aj z matematiky (ktorá nebola nikdy moja silná stránka). O nejaký čas som zistila, že sa dá psychológia študovať aj v Košiciach. Na prijímacích pohovoroch do Košíc som bola úspešná, tak sa mi splnil sen.


Cvičenie na trampolínach

utorok, 29 september 2015 02:00 Autor:

Cvičenie na trampolínach  

 

Chcela by som sa s čitateľmi časopisu Klubčík podeliť o svoju prvú skúsenosť s kolektívnym cvičením a to konkrétne na trampolíne.

Keďže nový rok so sebou priniesol v mojom živote okrem iného aj pár kíl navyše :), neváhala som, keď mi kamarátka zavolala, či s ňou nechcem ísť cvičiť na trampolíny. Nie som síce fanúšik kolektívnych športov, no vzhľadom na pohľad do zrkadla bolo rozhodnuté - „ide sa!“