HARMONICKÉ NASTAVENIE MYSLE. <<<

Hodnotenie:
(1 Vote)

Čítam knihu, ktorá sa volá Ako zmeniť svoj život a pôsobiť na okolie zvnútra von. Obsahuje veľa zaujímavých myšlienok. Vždy, keď ju otvorím a začítam sa do nej, na chvíľu ma to vytrhne z reality a prinúti ma zamyslieť sa. Tieto myšlienky si nechcem nechať len pre seba, ale rada sa s vami o ne podelím. Aby ste rovnako ako ja mohli mať z nich úžitok. Tému by som vám postupne predstavila na pokračovanie vo viacerých článkoch. Tento prvý príspevok bude o tom, ako môžeme mať:

HARMONICKÉ NASTAVENIE MYSLE.

 

Na úvod by som začala výrokom psychoterapeutky a spisovateľky Louise L. Hayovej: ,,Každou myšlienkou si vytvárame budúcnosť.“ Bola som pobádaná zamyslieť sa, pretože táto veta  mi pomohla pochopiť, že to,  akým smerom vediem v živote svoje myšlienky, podľa toho si stanovujem ciele a tvorím budúcnosť.

 

Harmonický život si môžete vytvárať tak, keď viete, aké ciele chcete v živote dosiahnuť a ste s nimi aj stotožnení. Vtedy zaujmete k životu prístup, ktorý bude jedinečný ako odtlačok vášho prsta – automaticky začnete žiť tým, čím v skutočnosti ste. Ľudia okolo vás si vtedy všímajú a oceňujú vašu rozvahu a pokojné správanie. Budú vnímať hojnosť vašej vnútornej energie a vnútorné svetlo, ktoré bude vyžarovať z istoty vášho srdca. To ich bude k vám priťahovať ešte viac. Naopak, ak nebudete napĺňať svoj potenciál, ktorý vo vás je,  pravdepodobne budete tápať v hmle vlastných myšlienok. Budete sa čudovať, ako je možné, že nech robíte čokoľvek, nie ste vôbec šťastní.

Môže sa stať, že nebudete pociťovať radosť, pretože vás blokuje pocit nenaplnenia cieľa. Musíte si veľmi dávať pozor, aby ste sa nezaoberali negatívnymi myšlienkami, pretože negatívne myšlienky a pocity predstavujú prekážku, ktorú môžeme nazvať aj mentálnou prekážkou. Akákoľvek prekážka blokuje tok energie, ktorá vás môže pohnúť dopredu k lepšiemu spôsobu života.

Žijeme vo svete, v ktorom sme tak zvyknutí na rýchlosť, od posielania správ cez internet až po stravovanie sa v stánkoch rýchleho občerstvenia, že sme nespokojní už keď máme pár sekúnd počkať, kým zapípa mikrovlnka. No čo sa týka osobného rastu každého z nás, nejde to tak rýchlo. Rast, či už fyzický, emocionálny alebo duchovný, si vyžaduje svoj čas. Cesta za naplnením svojho skutočného potenciálu je veľmi dobrodružná. Hoci ste so svojim cieľom spokojní, môže sa stať, že vás prepadnú náhle návaly pochybností, či je cieľ správny.  Niekedy je skutočne najväčším rizikom to, keď neriskujete vôbec a cieľ nevyskúšate naplniť. Čo sa môže stať, keď sa rozhodnete preskúmať všetky možnosti pri naplnení cieľa vo svojom živote? Čaká vás hlbšie pochopenie samých seba a skutočnejší život. J J

 

Nabudúce vám poviem niečom o tom, ako si môžeme zjednodušiť život a zamerať sa na to najdôležitejšie. 

Zobrazene 1503 x Naposledy upravene autorom piatok, 03 marec 2017 13:09