Dva roky zavretý <<<

Gregor Simon Autor:  utorok, 15 jún 2021 08:53 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(0 hlasov)

"Sme radi, že sa Gregor chce svojím článkom podeliť s nami ostatnými o svoje prežívanie. Je dobré sa otvárať svetu, komunikovať o tom, čo cítime a o čom rozmýšľame. Mnohí spisovatelia, básnici a iní umelci práve preto tvoria svoje diela - zdieľajú svoj vnútorný život. Preto posielame všetkým odkaz, že budeme radi, ak sa aj prostredníctvom nášho časopisu podelia s nami ostatnými o svoj vnútorný  svet :-) :-). (To bola nepriama výzva k písaniu úvah, poviedok, básní, atď. :-)) A ešte jedna veta pre Gregora: oceňujeme kombináciu básne a úvahy! :-) :-) ".

 

Dva roky zavretý,

každý je už z toho znechutený.

Obdobie škaredé nás zastihlo,

ešte dobre, že nás to obišlo.

Rátame každučký deň tohto obdobia,

s nádejou, že nás vírusy nechytia.

Kedy  sa to skončí, to nevieme,

ale všetci si to od srdca prajeme.

Bez dovoleniek a výletov sú letá prázdne,

ale aspoň o tom môžeme písať básne.

Každý je strojcom svojho šťastia,

len my sami vieme, aké veci sa nám páčia.

Každé obdobie má svoje čaro, 

Posledný rok  sme mali veľa času na ,,leháro.“

Aj v tomto čase treba robiť,

lebo si bez peňazí nemôže človek nič ani kúpiť.

Každý človek má svoje sny a túžby,

ale splniť si ich sa nepodarí vždy.

Človeka v živote postretnú neraz veľké zmeny,

treba  byť optimista, no i držať sa pri zemi. 

 

Báseň vznikla v období pandémie,  ktoré v súčasnosti prežívame. Podľa mňa trvá to už veľmi dlho. Nikto z nás nevie, dokedy sa to ešte potiahne.  Podľa môjho názoru je pre každého z nás toto obdobie ťažké a každý ho zvláda po svojom. Možno vás moja báseň zasiahla, no je to moja výpoveď pocitov v danom období. Je to komplikovaná situácia, lebo každú chvíľku sa to môže zmeniť, buď k horšiemu alebo k lepšiemu. Verím v to, že to bude už len lepšie.

Vraj by túto situáciu mohlo zmierniť očkovanie. Očkovať sa, či nie?  V tomto prípade má na výber každý z nás. Každý sa môže sám rozhodnúť. Tak ako každé očkovanie, môže mať aj toto nejaké vedľajšie účinky.  Pokiaľ viem a mám o tom vedomosť, aj keď sa človek  dá zaočkovať,  môže dostať koronu, no bude mať  ľahší priebeh a menej komplikácii. Každé očkovanie  by podľa mňa malo mať taký účinok, aby zabránilo chorobe napadnúť človeka a to v akomkoľvek rozsahu.   Môj názor je, že ako každá vakcína, aj  táto je založená na chémii. Z toho dôvodu sa zatiaľ  nechystám dať zaočkovať. Všetky vakcíny máju svoje vedľajšie účinky a na každého z nás môžu mať  iný vplyv. Hlavne  vtedy, keď je to nejaká relatívne nová a neznáma vakcína, či látka. Každý z nás máme na to iný názor, a každý z nás má iný zdravotný stav. Týmto vyjadrením nechcem nikoho odrádzať od očkovania. Myslím si, že je to  každého individuálna  vec, všetko  to je len o tom, ako vnímam súčasnú situáciu, a prípadnú možnosť dať sa zaočkovať mám kedykoľvek.

 

Gregor Simon

Zobrazene 524 x Naposledy upravene autorom utorok, 15 jún 2021 12:51
Gregor Simon

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.